Varbūt skanēs dīvaini, bet ticība nav tikai Dievam ticošu cilvēku dzīves sastāvdaļa. Patiesībā ikviens cilvēks tic. Tikai jautājums vai viņš to apzinās vai ne. Neticat ? :)

Pamēģināšu ilustrēt ar dažiem piemēriem:


 • Studenti

  Ja viņi “gara acīm” nesaskata sevi pabeigušu augstskolu, saņēmuši diplomu vai iekārtojušies vēlamajā darbā, tad tos četrus vai piecus gadus lielākoties cilvēki neiztur. Ir nemitīgi pārbaudījumi un informācijas apjomi, kas pārsniedz cilvēka spēju tos apstrādāt, taču cilvēks, kurš cieši tic, redz galamērķi, lielākoties arī sasniedz vēlamo mērķi.

 • Mākslinieki

  Cilvēki ar māksliniecisku, un lielākajai daļai sabiedrības grūti izprotamu, dzīves uztveri, kuri iekšējas pārliecības (ticības) dēļ turpina radīt. Bieži šādi cilvēki atzinību gūst tikai pēc nāves.

 • Politiķi, pārdevēji, skolotāji, mediķi, sportisti u.c. Faktiski visi, kuri ir iekšēji nosprauduši kādu mērķi un neskatoties uz grūtībām turpina uz to tiekties.

Kā ticību definē bībele?


Vēstulē Ebrejiem 11.nod. 1. pantā ir teikts tā:

Jo ticība ir stipra paļaušanās uz to, kas cerams, pārliecība par neredzamām lietām.


Manuprāt ļoti trāpīgi.

Lai darbotos uzņēmējdarbībā, nākas ticēt, ka tavas ieceres īstenosies, jo nav nekādu garantiju, ka tas tā būs. Tai pat laikā tie, kas neatlaidīgi tic, lielākoties arī sasniedz rezultātus.

To atzīmē arī (Tālāk izmatošu daļu no raksta, kurš pilnībā publicēts šeit)

Roberts Baums, asociētais profesors uzņēmējdarbībā Merilendas Universitātē, pētīja jaundibināto biznesu īpašniekus un uzzināja, ka tie, kam ir skaidra ideja par to, kā viņu uzņēmums gūs panākumus, prasti ir veiksmīgāki.

Baums apsekoja apmēram 120 uzņēmējus centrālajā Pensilvānijā trīs gadu laikā. Katrs bija iedomājis, ka vadīs uzņēmumu ar 25 līdz 50 darbiniekiem. Katrus sešus mēnešus Baums runāja ar topošajiem uzņēmējiem par sasniegto progresu. Tikai 35 bija gatavi pārvērst savas biznesa idejas jaunos uzņēmumos. Baums noskaidroja, ka tie, kas bija veiksmīgi, bija sapņotāji ar grandioziem plāniem. „Cilvēki, kam ir vīzija par daudzsološu biznesu, kas varētu nodarbināt 10 līdz 100 cilvēkus, ir sapņotāj veids, kas var to panākt,” saka Baums. „Vīzijas intensitāte ir svarīga.”

Baums, kura darbs „Uzņēmēju sākotnējās domas un uzvedība; Sapņi, pārsteigumi, iztrūkumi un ātri zigzagi,” šogad ieguva balvu no Nacionālās Neatkarīgu Biznesa federācijas, atklāja piecas iezīmes, kas piemīt veiksmīgiem uzņēmējiem: vīzija, intuīcija un spēja nodrošināt finansējumu un biznesa partnerus, vēlme mainīt īstermiņa mērķus un elastīgums eksperimentēt. Bet Baums uzsver, ka vīzija ir kritiski svarīga. Bez tās lielākā daļa uzņēmēju nesasniedz panākumus.

Kāpēc jūs uzsākāt šo pētījumu?

Pamata pētījuma jautājums ir, kāpēc daži cilvēki, kas vēlas uzsākt uzņēmējdarbību, patiesībā var to paveikt Ja jūs aplūkojat statistiku, 60% vidusskolas absolventu vēlas uzsākt savu biznesu kādā posmā savās dzīvē, bet, protams, 60% to nesasniedz. Cilvēki, kas nokļūst līdz jaunam uzņēmumam, dara kaut ko savādāk.

Daudzi cilvēki saka: „Es vienmēr esmu gribējis, lai man piederētu savs bizness, vai nu tas būtu velosipēdu veikals, bārs, vai maza alus darītava.” Kad es runāju ar cilvēkiem, es dzirdu: „Es gribu, es gribu, es gribu.” Bet tie, kuri bija izzinājuši detaļas šo triju gadu laikā, bija tie, kuri bija veiksmīgi. Viņiem bija vīzija un skaidra ideja, kur viņi vēlas nonākt, ar lielu detaļu daudzumu.


Cik patiesi vai ne?

Rezultātus sasniedz tie kuri ir pozitīvi “apsēsti” ar ideju.

Interesants ir fakts, ka ja nebūtu šķēršļu 60% (citos avotos minēti 80%) cilvēku būtu uzņēmēji. Dažādu šķēršļu (klasiski - naudas trūkums, laika trūkums, zināšanu trūkums, apkārtējo noraidoša attieksme) nobiedēti, lielākā daļa cilvēku tā arī nerealizē savas ieceres.

Manuprāt MLM jeb Tīkla mārketings ir ideāli piemērots šādiem cilvēkiem, jo tas neprasa milzu investīcijas, daudz laika un kādas ļoti specifiskas zināšana, taču ļauj sasniegt ievērojamus ienākumus. Lielākoties jāinvestē ir sevis izglītošanā un jāapbruņojas ar ticību. Palīdzēsim cilvēkiem atraisīt ticību un īstenot savus sapņus. No savas puses varu vēlēt veiksmi!

2 comments

 1. Zigmars Rozentals // 11 janvāris, 2008 16:16  

  Jā, par ticību varu pilnīgi piekrist. Rezultāts, sekmes un ienākumi vispirms ir jārada sev galvā un tikai tad tie var realizēties. Lai tas notiktu, ticība ir neatņemama sastāvdaļa.

 2. Ģirts // 13 janvāris, 2008 20:48  

  Šodien izlasīju ziņu apollo, kas manuprāt papildina šo rakstiņu:

  LETA
  Svētdiena, 13. janvāris (2008) 16:44

  Uzņēmēju skaits Latvijā salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības valstīm pagaidām vēl ir neliels, proti, 4,5% vīriešu un 2,3% sieviešu no nodarbināto kopuma, liecina 2006.gada dati.

  Tas nozīmē, ka tikai nepilni 10% cilvēku, no tiem kuri ir gribējuši būt biznesmeņi, īsteno savus savus sapņus par uzņēmējdarbību :(

Komentāra publicēšana