Pirms pāris dienām ar mani skypā sazinājās viens puisis lai uzdotu jautājumu par mp3 atskaņotāju ar fm raidītāju, (par to rakstīju šeit) kuru es izmantoju lai klausītos dažādas audio lekcijas automašīnā. Čats pārmetās vēl uz dažādām tēmām, bet šī lika aizdomāties, kā rezultātā radās šis raksts (Paldies Andi). Andis nav vienīgais. Par to man ir jautājuši arī citi lasītāji (Daži cilvēki manā GNLD komandā arī tādus jau izmanto).

Ir milzum daudz lietu vai pakalpojumu, ko mēs viens otram reklamējam, tikai mums neviens par to nemaksā. Es piemēram esmu SAAB automašīnu fans un šo marku esmu ieteicis arī vairākiem saviem draugiem (sievai ar ir spiesta ar tādu braukāt :). Taču SAAB man par to pat atslēgas piekariņu nav uzdāvinājis. Jāpiebilst, ka autoserviss, kurā es apkalpojos un nu jau arī draugi, sūta man Ziemassvētkos apsveikumu.

(Bildē redzami manu ciemiņu un mani SAABi)


Vēl viena no lietām, ko esmu iecienījis ir Palm Treo viedtālruņi. Saskaitīju sešus cilvēkus, kuri pateicoties manām rekomendācijām tādus izmanto. Pie tam daži tos jau ir nomainījuši uz jaunākiem šī ražotāja modeļiem. Stāsts nav par to cik labi ir šie komunikatori (kādi manuprāt tie ir), bet par to kā darbojas rekomendāciju reklāma. Taču, kā jau noprotat man atkal neviens par šo reklāmu nemaksā.

Tā nu es un Tu darbojamies dažādu organizāciju (frizētavu, apdrošinātāju, autoservisu, kinoteātru, zobārstu, sporta centru, banku ....) labā un neko (izņemot paldies labākajā gadījumā) nesaņemam, lai gan šī reklāma ir krietni efektīvāka par citiem reklāmas veidiem.

Nepadomājiet, ka esmu apvainojies uz klasiskā biznesa organizācijām, tā nav, vienkārši gribu pateikt, ka ir arī alternatīva. Ir tīkla mārketinga kompānijas, tādas kā GNLD, AmWay u.c., kuras Tavus ieteikumus novērtēs un par Tevis veikto rekomendāciju samaksās. Izvēloties šādu organizāciju, manuprāt ir svarīgi, lai piedāvātais produkts vai pakalpojums ir kvalitatīvs un Tev nav kauns to ieteikt. Ja vēlies uzzināt kā to panākt un sadarboties ar mani , tad zvani vai raksti paskaidrošu kā sākt pelnīt ar savām rekomendācijām.


P.s. Savu nemaksātāju sarakstu vari pielikt komentāros :)

6 comments

 1. Unknown // 04 aprīlis, 2008 18:57  

  Totally agree! :) Reklāmai mūsdienās ir milzīgs spēks, sevišķi no cilvēkiem, kuriem uzticamies - t.i. draugiem, radiem, kolēģiem, utt. Daudzi cilvēki vienkārši nespēj iedomāties, ka par to kafijas pauzes vienkāršo, atklāto un ikdienišķo sarunu var arī saņemt atbalstu no ieteiktās/noreklamētās firmas. Ir svarīgi apzināties vārda spēku.

 2. Ģirts // 11 aprīlis, 2008 23:35  

  Starp citu, tā sarkanā māja (jaunbūve) fonā (aiz SAABiem) pārdodas. 73000 Euro. Mājas platība 122m2, zeme 1000m2 :). Atrodas nedaudz aiz Plakanciema 27km no Rīgas.

 3. Ģirts // 17 novembris, 2008 00:36  

  Nu jau mājas cena ir 59000 Euro :(

 4. Ģirts // 29 decembris, 2008 20:31  

  Nu jau mājas cena 45 000 Euro. Vērtējums 58 000 nākotnes vērtība 120 000 Euro. Atdodu pa lēto, naudu vajag :(

 5. AGITA, // 08 janvāris, 2009 11:00  

  Ģirt, tā junbūve ir Tava, vai kaimiņa? ...cenas straujais kritums ir saistīts ar tirgus situāciju, vai pieaug Tavas rekomendācijas %..:)

 6. Ģirts // 08 janvāris, 2009 11:32  

  Abas mājas ir manas :)
  Cenas kritums ir saistīts ar tirgus situāciju un naudas nepieciešamību, jo māju nopirku par skaidru naudu, kura tagad tur ir iesaldēta. Tagad man būtu noderīgāka nauda :)
  Taču māja un vieta manuprāt ir laba (pats tur dzīvoju). Blakus mežs, upe, vasarā peldamies ziemā slidojam līdz Rīgai 27km.
  Ja nu kāds no lasītājiem man piemeklē pircēju 1000euro starpniecība no manis :) Pārbaudīsim tīkla mārketinga spēku:)

Komentāra publicēšana